Vesnickej buran

Domluvil jsem si pohovor v jedné menší české IT firmě. Přišel jsem o dvě minuty dříve a ještě, než jsem se stihl usadit do prázdné kanceláře majitele firmy, mi bylo vytknuto, že jdu moc brzo a CEO ještě není připraven. Jo, tak to je krásnej začátek, pomyslel jsem si.

Zanedlouho přišel majitel a zopakoval, že jsem přišel moc brzo. Následně jsme asi 5 minut čekali na technicky zaměřeného kolegu. Pohovor konečně začal a my se ihned vrhli na technickou část. Ta byla v pohodě, ale udivoval mě (ne)zájem majitele. Místo toho, aby poslouchal, si vytáhl ze šuplíku nějaké hračky a hrál si s elektronickými součástkami a něco tam šroubováčkem montoval. To ho očividně hodně bavilo. Abych mu jenom nekřivdil, sem tam do našeho rozhovor vstoupil, ale připomínkami, které nebyly na místě. Například: „Jestli chcete, můžete mluvit i slovensky“. To, že jsem Čech si asi nevšiml.

Také mu během pohovoru zazvonil snad 10x telefon, to bylo opravdu iritující. Očividně to neštvalo jen mě, ale i kolegu, který pohovor vedl. No co, je to buran, řekl jsem si sám pro sebe.

Technický geek si pro mě mimo jiné nachystal test. Byl jsem nadšený, už roky jsem žádný nedělal. Většina otázek byla vesměs v pohodě, ale pobavila mě jedna věc. Na dvě z nich jsem nebyl schopný odpovědět, ale když jsem se zeptal, jaká je správná odpověď, ani onen geek to nevěděl. Bůh ví, co z toho vůbec věděl :D Nakonec jsem se dozvěděl, že on programuje v jiném jazyce a toto zná spíš jen okrajově. No škoda slov.

Konečně byla řada na mně

Celá tato šaráda trvala snad 40 minut a konečně jsem dostal prostor pro své otázky. Začal jsem tím, aby se mi vůbec představili jako firma. Hurá, konečně se něco dozvím. Majiteli jsem ovšem nahrál na smeč a tak 10 minut mluvil o tom, kolik toho dokázal, co založil, jak si on chodí do práce kdy chce atd. Jedním uchem dovnitř, druhým ven…

Pokračovalo to otázkami z jejich strány. Na tu o financích jsem se obzvlášť těšil. Řekl jsem jim svoji představu a jejich reakce byla následovná: “Mmm, pff. No to nepřichází do úvahy”. Tak se na tvrďáka ptám: “Kolik mi můžete nabídnout?”. CEO mi řekl částku, která bylo o 35 % nižší, než jsem očekával. Po zapracování (které prý může trvat i rok) by se mi plat zvedl maximálně o 5 %. Jeho vysvětlení bylo snadné: “Vaši práci bude moci brzo vykonávat i někdo se základním vzděláním”. A to byla poslední tečka.

Leave this empty:

Vložit komentář

* Toto pole musíte vyplnit
* Toto pole musíte vyplnit

Komentáře

  • Jirka

    08. 05. 2017
    Tyhle články (všechny) se mi velice líbí! Škoda, že jich není víc :-)
  • Fanda

    15. 03. 2017
    Už se těším na další :)