Výběrové řízení v STRV šlo jako po másle - 2.část

Ucházel jsem se o pozici HTML kodéra, a tak bylo mým úkolem vytvořit webovou stránku na základě přiložené grafiky. Dostal jsem na to časový limit 14 dní, ale značka ideál byla dokončit ho do týdne. To proto, aby viděli skutečnou motivaci a odhodlání.

Časová náročnost na vypracování projektu byla odhadem 2 dny. Co to znamenalo? Že jsem měl týden na to, abych udělal projekt, kterej mi zabere asi 16hodin. Tzn. buď makat po večerech, nebo mít víkend v řiti. Nedivil bych se, kdyby se na to spousta lidí vykašlala. Na jednu stranu to byl super filtr (protože vyselektovali ty lidi, kteří o tu firmu skutečně (ne)stáli), na druhou stranu, nepřicházeli o další vzorek lidí? Všeobecně programátoři jsou totiž hrozně líní.

Já jsem se kousl a na úkol si věřil. Zabralo mi to celkem asi 20 hodin. Po odevzdání projektu řekli, že mi dají vědět během pár dní. Pozítří se ozvali s tím, že jsem byl úspěšný. Pár dní na to jsem dostal i zpětnou vazbu, kde bylo celkem podrobně vysvětleno, co bylo špatně a co dobře. Byl jsem tedy pozván do 3. kola.

Prý už jen formalita v Praze

Jsem z Brna, ale na 3. kolo si všechny uchazeče zvou do Prahy. Měla to být už jen formalita a já se těšil, že se konečně dozvím podmínky.

Na recepci mě uvítali a šoupli do zasedačky. Přišla Lucka (recruiterka co mě nabírala) a řekla mi, že se teď potkám s platform expertem. Byl to takovej “vedoucí” daného oddělení.

Expert byl fakt hustej. Sypal na mě odborné výrazy, co to jen šlo. Fakt jsem měl respekt :D Ale nebylo to nic hrozného a trvalo to asi 10 minut. Jen si chtěl ověřit zda jsem v obraze. Navíc můj skill znal už z testu.

Poté mě Lucka provedla po prostorech. Byly fantastické. No však si do Googlu zadejte “kanceláře STRV”.

Prý se každého povoru také účastní COO, jenže ten tam zrovna nebyl, a tak si mě vzal na paškál Martin, to je jejich technický ředitel.

Byl to moc příjemnej pokec. Martin je velkej sympaťák a spíše jsme kecali o netechnických věcech. O životě, bývalé práci, atd. Na konci se mě zeptal i na finanční představu. Tu už ale jistě znal od Lucky, které jsem tu představu sdělil již v “nultém” kole.

No a to bylo vše. Mohl jsem jet domů. Řekli mi, že se už brzo ozvou. Nebudu lhát, byl jsem zklamaný. Myslel jsem, že si už plácneme, ale nakonec jsem se jen koukl po prostorech a pokecal s pár lidma.

Vyhodnocení

Za pár dní se ozvali s tím, že mě chtějí. Bohužel finanční nabídka byla mnohem nižší, než jsem očekával. Nechal jsem si proto čas na rozmyšlenou. Sepsal jsem si všechna PRO i PROTI. Po tomto resumé a těch třech kolech mi dávalo smysl říct ano. Zavolal jsem proto do STRV, abych nabídku přijal.

I když se to nemusí zdát, celý tento proces byl velmi krátký. Prostoje mezi jednotlivými koly byly minimální, komunikace výtečná. Vždy jsem na vše dostal rychlou zpětnou vazbu nebo odpověď a nebylo nic, co by mi bylo nepříjemné. Je tedy pravda, že od třetího kola jsem očekával trošku něco jiného, ale i tak to byl jeden z nejlepších pohovorů, jaký jsem kdy zažil.

V dnešní době, kdy je nedostatek Iťáků, byla příjemná změna mít nějaký skutečně dynamický pohovor. Tak by to mělo vypadat, protože se tím rapidně zvyšuje šance, že ulovíte toho, koho opravdu chcete.

Leave this empty:

Vložit komentář

* Toto pole musíte vyplnit
* Toto pole musíte vyplnit

Komentáře

 • Miro

  10. 03. 2019
  Je potěšující slyšet, že tady má někdo i pozitivní zážitek z pohovoru. A pokud tomu tak bylo, klobouček. Jen mi to nedá, abych nebyl trošku skeptický a vzhledem k uveřejnění jména firmy (což při kladné recenzi není na škodu), se neptal, jestli spíš nejde o dobře umístěný PR článek dané firmy? Ale tím hodnotu příspěvku nechci nijak snižovat a už kvůli autorovi doufám, že to tak opravdu bylo:)
 • Lukas Hmatal

  07. 09. 2017
  Taky jsem si je chtel otestovat. Nesel jsem do toho. Atmoska dobra, super lidi. Coz me nutilo si hned na zacatku objasnit finacni predstavy. Tam to zacalo cukat. Proste takove martirium jen kvuli peknym kanclum nikoli.
 • Jiří Lepka

  05. 09. 2017
  Ten testovací projekt by mě odradil. Víkend chci věnovat rodině a ne práci zadarmo :-)