Nečekaný telefonát od neznámé náborářky

Tato příhoda se netýká přímo pohovoru, ale přístupu konkrétní náborářky z jedné agentury. Netuším, zda šlo o iniciativu jednotlivce, či zda tam mají takto nastavené interní procesy.

Sedím v práci a na soukromém telefonu se mi objevilo cizí telefonní číslo. Abych měl na hovor klid, vyběhnu z kanceláře a hovor přijímám.

"Dobrý den pane K.., volám Vám z agentury XYZ a na základě Vašeho profilu tu pro Vás mám pracovní nabídku..." ozvalo se z telefonu.
"Dobrý den, děkuji, ovšem název Vaší agentury mi nic neříká. Nedávno jsem prošel několika pohovory a již jsem dal přednost jiné nabídce, nemám tedy již o další nabídky zájem, děkuji. Jen se ještě zeptám, kde jste na mě vzala kontakt?"
"Eehm ... máme Váš profil v naší interní databázi, můžu se zeptat odkud a kam vlastně jdete?"

Slečně jsem jen okrajově nastínil, jak nyní opouštím po několika letech stávající společnost a po sérii pohovorů jsem měl na výběr z několika nabídek, kdy jsem jedné z nich dal přednost.

Už to přestává být sranda

"Aha, aha a můžete mi říci přesná jména společností, pracovní pozici a přesnou pracovní náplň, kterou budete vykonávat?"
To už jsem si řekl "a dost" a mírně nevrle odpověděl "Jména společností Vám neřeknu, ovšem náplň pracovní pozice bude téměř totožná s tou současnou."
"A to je přesně co?" zeptala se slečna z agentury.
"Na začátku jste mi sdělila, že máte k dispozici můj profesní profil, tak si to tam můžete vyčíst." odvětil jsem.
Načež ona: "No víte, já to tady vůbec nemám, tak bych si to chtěla aktualizovat, můžete mi tedy přesně popsat, co přesně a pro koho budete dělat?"

A dost!

V tento moment jsem už měl takového přístupu, až drzosti, tak akorát a řekl jí, že vůbec netuším s kým pořádně hovořím. Navíc ona kontaktovala mě a já ji opravdu nic říkat nemusím. Pokud má nějaké pracovní nabídky, ať mi je zašle na mail, ale stejně bych je ignoroval. Několik dní nic a poté mi dorazila následující zpráva:

"...na základě našeho telefonátu Vás prosím o zaslání Vašeho aktualizovaného CV, jak jsme se domluvili."

Tak to pozor, my jsme se na ničem takovém nedomluvili! Již jsem dal přednost jiné nabídce a nemám důvod zasílat CV na požádání, aby ho dále slepě rozesílala do světa. Vůbec nechápu, co chtěla náborářka tímto svým přístupem dosáhnout. Snad jen, že s touto agenturou nechci přijít už nikdy, ani úplnou náhodou jako nyní, do styku :-)

Leave this empty:

Vložit komentář

* Toto pole musíte vyplnit
* Toto pole musíte vyplnit

Komentáře

 • Pedja

  17. 01. 2018
  Tohle je klasický případ neprofesionálního chování nezkušené Recruiterky/Sourcerky. Chtěla si aktualizovat databázi a zároveň naplnit týdenní KPI´s. V případě, že nechcete být znovu kontaktován, tak stačí zaslat mail na agenturu s tím, že chcete být vymazán z databáze. Kdyby to nezafungovalo, tak nahlásit na Úřad pro ochranu osobních údajů.
 • Marek Černák

  08. 10. 2017
  Chamyr: Stále netuším :)
 • Marketa

  19. 09. 2017
  A ono to vlastne plati i pro pohovory primo s nekym z firmy. Jen jim dejte najevo, ze ti zoufali jsou tady oni.
 • Marketa

  19. 09. 2017
  Recruiteri jsou dneska desne drzy a neuveritelne vtiravy, protoze nejsou lidi, takze nekoho musi sehnat za kazdou cenu. Z tohodle duvodu nad nima mate neuveritelne navrch. Takze pokud se budou chovat nevhodne nebo rikat neco, co se vam nelibi, reknete jim to. Reknete jim, ze se klidne muzete otocit a odejit, oni si to rychle rozmysli (co se tyce chovani k druhymu porad jedou ve starym "rezimu", kdy jste se pred nima museli doslova plazit).
 • Chamyr

  12. 09. 2017
  @Marek Čermák - Než text prošel korekturou tak, místo "XYZ" bylo napsáno "XYYZ", což může pomoci ;-). @Kryštof - V tu chvíli bych se nejspíše zachoval stejně jako Vy, ale možná by bylo vhodnější hovor nepřijmout a zavolat zpět později po opuštění prostor agentury.
 • Kryštof

  05. 09. 2017
  Včera se mi stala podobně divná situace s paní z agentury v Praze. Přišel jsem a začal vyplňovat formulář, který po mě žádali. Vyplňoval jsem jej sám a během vyplňování tohoto formuláře, jsem přijal hovor ohledně nabídky pracovní pozice, tento hovor jsem přijal a vyřešil během 30 vteřin. Poté paní z agentury přišla a zeptala se mě, zda jsem právě hovořil o získání pozice na jiném místě. Odpověděl jsem tedy že ano, vyřizoval jsem hovor ohledně nabídek pracovních pozic a ona mi sdělila, že to nemohu takhle dělat. Což jsem nepochopil a řekl jsem že mi to připadne normální, potřebuji se přece o sebe postarat a zajistit si pracovní místo co nejdříve a co nejlépe. Odešel jsem tedy z místa agentury, akorát mne mrzí ,že jsem tam zanechal své údaje na papíře. Nevím přesněji zda jsem udělal chybu, ale nemyslím si především z důvodu, že získání práce je pro mne nyní životně důležité, jsem se choval správně. Ahoj.
 • Jiří Lepka

  05. 09. 2017
  Když to srovnám se svým dva roky starým blogem, soudím, že jde o headhuntera pracujícího v režimu 2. http://cranion.eu/cs/blog/28-programatorske-poklesky/102-hlavolovci-vol-2-poslisivicko
 • Marek Černák

  04. 09. 2017
  Nechcete se podělit, co za personální agenturu to bylo? :-)