Vykašlal jsem se na střední školu

Musím se přiznat, že škola mě nikdy fakt nebavila. Moudrých rad rodičů jsem nikdy moc nedbal a vždy jsem měl spoustu jiných zájmů, než právě střední školu, kterou jsem tenkrát studoval. A tak není divu, že jsem nakonec školu nedochodil a skončil už ve druháku bez výučního listu.

Rozhodně to není nic k chlubení a všem určitě radím, aby se pořádně učili a dotáhnuli to co nejdále, ale pokud mám mluvit sám za sebe, tak i bez výučního listu a maturity jsem o práci nikdy nouzi neměl. Kdekoli jsem chtěl pracovat, poslal jsem životopis a při osobním pohovoru jsem vsázel na vzájemnou sympatii mezi mnou a zaměstnavatelem. Vyprávět, kde všude jsem pracoval, by bylo na dlouhé čtení, ale jeden pohovor, který jsem absolvoval, za zmínku stojí.

Bylo mi asi 19 let, když jsem četl inzerát, že v Praze shání barmana. S menšími obavami jsem se upravil a vyrazil do Prahy na pohovor. Když jsem konečně našel tu správnou adresu, jelikož jsem byl snad prvně sám v Praze bez rodičů, vešel jsem dovnitř a během pár vteřin jsem byl rozhodnut, že se hned obrátím a pojedu domů. Přede mnou bylo asi 12 perfektně oblečených pohledných chlapů, kteří se také zjevně hlásili o tuto práci. „Nemáš jedinou šanci“, usoudil jsem, ale nakonec jsem si řekl, že když už jsem se vláčel takovou cestu až sem, počkám si na majitele, ať si pak nemohu vyčítat, že jsem to alespoň nezkusil.

Asi po hodině na mě přišla řada a já se usadil ke stolu se třemi váženými pány tamního baru. Po několika otázkách, kde jsem pracoval a co mě na této práci nejvíce zajímá, došlo k poslední a zásadní otázce, kterou mi majitel a provozní položili: „Mluvíte anglicky?“ Na chvilinku jsem se zamyslel a odpověděl: „Yes I do and quick to learn.“ Po téhle krátké frázi se na sebe šéfové podívali a pak už jen s úsměvem dodali: „Kdy můžete nastoupit?“ Následující den jsem již stál za barem a rychle se učil, jak jsem při pohovoru slíbil.

Leave this empty:

Vložit komentář

* Toto pole musíte vyplnit
* Toto pole musíte vyplnit

Komentáře

  • Anonym

    14. 05. 2017
    Klidně, velmi rád ☺
  • Jirka

    09. 05. 2017
    Podělil byste se i o zkušenosti z dalších pohovorů nebo dalších zaměstnání? :-)